Meie Honbu Dojo trennid

Meie trennid Honbu Dojo’s Tallinna Jakob Westholmi Gümnaasiumis.

Kas Sind paelub idamaade kultuuri ja filosoofiaga seonduv? Kas tunned huvi ehtsa Jaapani karate vastu? Kas suudad süveneda ega ole heitliku loomuga? Kui jah, siis oled igati õiges kohas.

Meie tegeleme autentse Jaapani karatega juba alates 1987. aastast. Niisiis omame teiste Eesti analoogidega võrreldes suurt edumaad. Koopiatest ja imitatsioonidest rääkimata. Me oleme 100% “päris” karate, Sa ei kuluta meie juures oma aega ega raha millegi võitluskunsti-laadse peale. Omame adekvaatset ettekujutust kogu Eesti võitluskunsti-maailmast ja oskame sel teemal sulle head nõu anda.

Tegutseme vanas ja väärikas Jakob Westholmi Gümnaasiumis Tallinna vanalinna ja südalinna piiril. Kõik ruumid on avarad ja puhtad, sisendades treenijatesse rahu ja kindlust. Sambad, tammepuit, ruumikad koridorid – kõik on “päris”, just nagu Sa ise, kes Sa igatsed tõeliste asjade järele. Maja taga on tasuta parkla, kust kooli ukseni on paarkümmend meetrit. Ühistranspordi võimalused kesklinna piirkonnas tutvustamist ei vaja – kõik suunad on siit hõlpsalt kättesaadavad.

Kui oled oma lugemisega siiani jõudnud, on selge, et Sa ei vaevle tänapäevase keskendumishäire käes ning Sinu võimalused karates edu saavutada on märkimisväärsed. Tammsaaret ju Twitterisse ei suru. Ja miks peakski? Meie ei ole ainult rääkijad ja “klikkijad”, oleme tegutsejad. Usume, et mitte lihtsalt harjutamine ei tee meistriks, vaid just õigel moel õige asja õigesti harjutamine on see, mis teeb. Tasapisi. Aasta aastalt. Ja ühel hetkel märkad kuidas Su arusaamine, füüsis ja vaim arenevad, märkad kuidas Sinust saab veelgi parem inimene.

Me ei tegele kaklemisega, me ei ole orienteeritud võistlemisele, me ei tee tsirkust. Sul ei pea olema kohe esimeses trennis märkimisväärne füüsis. Sa võid olla ka ülekaalus – aastaga võtad alla vähemalt 20 % oma kehakaalust. See iidsetel liigutustel põhinev kompleks annab Sulle funktsionaalse keha ja kindla meele. Karate lihtsalt toimib nii! See on järele proovitud ja kindel. Mille Sa saad, pole pumbatud lihas, vaid funktsionaalse mõtestatud tegevusega saavutatud tulemus, mis annab sulle ka reaalse enesekaitseoskuse. Ja veel – karatega ei pea tegema lõpparvet 30-aastaseks saades, nii nagu paljude teiste spordialadega. Meil siis õige treenimine alles algab. 60 eluaastat ei ole meie jaoks veel mingi vanus. Ka alustada ei ole karates mitte kunagi hilja.

Inimesed, sinu trennikaaslased, on meil toredad. Lapsi me trenni ei võta, sõjakunst ei ole nende teema. Keskmine vanus on 30. eluaasta piiril. Kõik on viisakad ja toredad inimesed. Tule ja veendu kõiges ise. See ei kohusta Sind millekski. Kui meie juures Sulle siiski ei meeldi, oskame ka head nõu anda, kuhu veel vaatama minna.

Tänane iidsetel printsiipidel ja kaasaegsel teadusel põhinev Shotokan-karate – meie stiil – on brutaalse jõu kirurgilise täpsusega doseerimine. Enesekontrolli ja tasakaalu tee. Kõik algab Sinust!

Karate hobina on kindlasti pigem odav, erilist varustust meil ju ei ole. Keikogi kestab kümnendi, kui mitte rohkem. Ja ajamahukas see ka ei ole. Kaks korda kaks tundi nädalas iseendale – kas seda on siis palju?

Meie põhimõtted:

  • Ole alati kõigi vastu kena ning ütle „jah, muidugi“, kui Sinult midagi palutakse.
  • Tee trenni alati rõõmu ja naudinguga. Näita seda ka välja. Ka siis – eriti siis, kui oled väsinud või tundub, et tuju on halb. Sellist asja nagu tuju ei ole olemas. Sina otsustad selle üle. Mitte teised. Aita tõsta teiste tuju – tee nad õnnelikuks. Nii oled seda ka ise.
  • Esindame end alati väärikalt.
  • Hoolitse selle eest, et Su treeningpartner tunneks ennast alati kindlalt ja hästi.
  • Armasta seda, mida teed. Räägi sellest ka teistele. Innusta oma kirega ka neid.
  • Ole tagasihoidlik. Jäta teistele ruumi. Ja aega.

Kui Sa ei tea mida teha, tee samm ette! /Bushido, iidne samuraikoodeks/