Meie karate lühitutvustus

Tunned huvi ehtsa Jaapani karate vastu ja Sind tõmbab Idamaade kultuuri/filosoofiaga seonduv. Sa suudad süveneda ja ei ole heitliku loomuga. Väga hea, siis oled igati õiges kohas.

Me tegeleme autentse Jaapani karatega alates aastast 1987, omades seega Eestis teistest analoogidest suurt edumaad. Koopiatest ja imitatsioonidest rääkimata. Me oleme 100% karate, Sa ei raiska meie juures ei oma aega ega raha, millegi võitluskunsti laadse peale. Ka omame me adekvaatset ettekujutust kogu Eesti võitluskunsti maailmast ja oskame ka sel teemal sulle head nõu anda.

Me tegutseme vanas ja väärikas Jakob Westholmi Gümnaasiumis Tallinna vanalinna ja südalinna piiril. Kõik ruumid on avarad, puhtad ja sisendavad rahu ning kindlust. Ei mingit kaasaegset plekki ega küprokit. Sambad, tammepuit, ruumikad koridorid. Kõigest õhkub väärikust. Kõik on päris, nii nagu ka Sina. Maja taga on tasuta parkla, kust kooli ukseni on paarkümmend meetrit. Ühistranspordi võimalusi kesklinna piirkonnas ja selle võimalusi ma siin tutvustama ei hakka, selge on see, et kõik suunad on siit hõlpsalt kättesaadavad.

Kui Sa oled oma lugemisega kuni siiani jõudnud, siis on selge, et Sa ei vaevle tänapäevase keskendumishäire käes ja Sinu võimalused karates edu saavutada on märkimisväärsed. Tammsaaret ju Twitterisse ei suru. Miks peakski? Ka meie ei ole rääkijad ja klikkijad, oleme tegutsejad. Usume, et mitte harjutamine ei tee meistriks, vaid just õigel moel õige asja õigesti harjutamine on see, mis teeb. Tasapisi. Iga aastaga näed, kuidas Sinu arusaamine, füüsis ja vaim arenevad-edenevad. Kuidas Sinust saab veel parem inimene.

Me ei tegele kaklemisega, me ei ole orienteeritud võistlemisele, me ei tee tsirkust. Sul ei pea olema kohe esimeses trennis märkimisväärne füüsis. Sa võid olla lausa paks, aastaga võtad Sa alla ca 20 % oma kehakaalust, kuni see iidsetel liigutustel põhinev kompleks annab Sulle funktsionaalse keha ja kindla meele. See lihtsalt toimib nii. Järele proovitud, võid selles kindel olla. Ja see ei ole pumbatud/hüpeldud lihas, vaid funktsionaalse mõtestatud tegevuse tulemus, mis annab Sulle ka reaalse enesekaitseoskuse. Kui Sa tahad. Ja karatega ei pea 30 aastaseks saades tegema lõpparvet, nagu palude spordialadega. Meil siis alles õige treenimine algab. 60 eluaastat ei ole meie jaoks vanus. Ka alustada ei ole mitte kunagi hilja.

Inimesed, sinu trennikaaslased on meil toredad. Lapsi me trenni ei võta. Sõjakunst ei ole ju nende teema. Keskmine vanus on kusagil 30 eluaasta piiril. Kõik on viisakad ja toredad inimesed. Pööblil/lumpenil meie juurde asja ei ole. Tule ja veendu kõiges ise. See ei kohusta Sind ju millekski. Kui meie juures Sulle miski ei meeldi, oskame anda Sulle nõu, et kuhu veel vaatama minna. Aga kindlasti garanteerime me Sulle hea enesetunde, rühi ja füüsise paranemise.

Tänane iidsetel printsiipidel ja kaasaegsel teadusel põhinev Shotokan karate, meie karate stiil, on brutaalse jõu kirurgilise täpsusega doseerimine. Enesekontrolli ja tasakaalu karate. Kõik algab Sinust!

Meie põhimõtted:

  • Ole alati kõigi vastu kena ning ütle „jah, muidugi“, kui Sult midagi palutakse.
  • Tee trenni alati rõõmu ja naudinguga. Näita seda ka välja. Ka siis, eriti siis, kui oled väsinud või tundub, et tuju on halb. Sellist asja nagu tuju ei ole olemas. Sina otsustad selle üle. Mitte teised. Aita tõsta teiste tuju – tee nad õnnelikuks.
  • Esindame end alati väärikalt.
  • Hoolitse selle eest, et Su treeningpartner tunneks ennast alati kindlalt ja hästi.
  • Armasta seda mida Sa teed. Räägi sellest ka teistele. Innusta oma kirega ka neid.
  • Ole samas tagasihoidlik. Jäta teistele ruumi. Ja aega.

Kui Sa ei tea mida teha, tee samm ette /Bushido, iidne samuraikoodeks/